+905359737012 parktarabya1998@gmail.com Tarabya Sümer Korusu-Jale Sokak No:8 Sarıyer/İstanbul
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Okulumun Farkı

22 Yıllık Anaokulu Farkımız

 

Okulumun Eğitim Anlayışı

 

Kuruluşundan bugüne okulumun eğitim danışmanlığını Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi gibi öncü kurumların da danışmanlığını yapmış Filiz Atalay Uzuner yapmaktadır. Filiz Atalay Uzuner’in başkanlığında okulumun eğitim profesyonelleri, sürekli gelişen ve evrilen yaşama ve bizlerin grup dinamiği ihtiyaçlarına göre eğitim programımı hazırlamaktadır. Okulumun eğitim felsefesinin ana temasını “ETKİN ÖĞRENME” (High Scope Eğitim Programı)(Bknz. Yaşayarak Öğreniyorum ) kavramı oluşturmaktadır. Kısaca “yaparak” ve “yaşayarak” öğrenme olarak tanıdığınız etkin öğrenme, öğrenen tarafından başlatılan ve devam ettirilen bir öğrenme sürecidir. Okulum aynı zamanda Reggio Emilia yaklaşımından özellikle proje uygulamaları ve sanatsal çalışmalarda ilham ve destek almaktadır. ( Bknz. Reggio Emilia İlhamıyla )

Öğretmenlerimizin birincil görevi, bizlerin gelişimini destekleyecek ve etkin öğrenmemizi sağlayacak sevgi dolu, doğru ve güvenli ortamları oluşturmaktır. Öğretmenlerimiz, açık uçlu sorularla merak uyandırıp, kendi yolumuzu bulmamız için bizleri desteklerken, günlük olarak gözlem yapıp anektod tutar.

İlgi alanlarımız ve yeteneklerimiz doğrultusunda bizler gelişimlerimizi sürdürürken; eğitim programımız çerçevesinde tüm gelişim alanlarımız desteklenir. Bizler de yarının duyarlı, bağımsız, girişken, mutlu bireyleri ve kendimiz olma yolunda keyif alarak ilerleriz.

 

EnglishTurkish