Hakkımızda

Videoyu oynat

Hakkımızda

Yeşil ve büyük bir bahçenin yanı sıra yüzme havuzu olan, dört katlı bina yapısıyla, geniş bir alana kurulu ender okullardan biridir Park Tarabya Anaokulu.

26 yıllık deneyimin getirdiği güçlü köklere sahip olmakla birlikte, alanında öncü olmaya devam etmektedir.

Finlandiya’dan dünyanın “En İyi Eğitim Uygulaması” ödülü alan Türkiye’nin ilk ve tek anaokuludur.

Park Tarabya Anaokulu, her çocuğun parmak izi, göz bebeğinin bile biricik ve farklı olduğunu bilir, güven ve sevginin, öğrenmek ve gelişmek için en temel ihtiyaç olduğunu kabul eder.

Park Tarabya Anaokulu çocukları;

 ➤“Anlaşılıyorum, görülüyorum, fark ediliyorum, önemseniyorum, değerliyim” gibi temel ihtiyaçları öncelikle göz önüne alınarak yoğun bir İngilizce dil programına dâhil olurlar.

➤Başarısı akademik ve bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış tek program olan HighScope (Yaşayarak öğrenme) eğitim yaklaşımı ile dokunur, dinler, koklar, tadına bakar, kurgular, deneyimlerler.

➤Açık uçlu sorularla düşünmeyi, sorgulamayı, keşfetmeyi, gözlemlemeyi, vazgeçmemeyi öğrenirler.

➤Reggio Emilia eğitim yaklaşımından ilham alarak projeler üretir, yaratıcılıklarını ortaya koyar, kendilerini yüzlerce farklı şekilde ifade ederler.

➤Kimyasallardan uzak, doğal malzemelerle sağlanan hijyenik ortamlarda, City Farm’ dan temin edilmiş organik ürünler, doğal ve mevsiminde yetişen meyve ve sebzeler ile sağlıklı beslenirler.

 

WhatsApp Image 2024-05-10 at 21.40.17
WhatsApp Image 2020-09-12 at 13.58.58

Eğitim Anlayışımız

➤Öğretmenlerimizin birincil görevi, bizlerin gelişimini destekleyecek ve etkin öğrenmemizi sağlayacak sevgi dolu, doğru ve güvenli ortamları oluşturmaktır. 

Öğretmenlerimiz, açık uçlu sorularla merak uyandırıp, kendi yolumuzu bulmamız için bizleri desteklerken, günlük olarak gözlem yapıp anektod tutar.

➤İlgi alanlarımız ve yeteneklerimiz doğrultusunda bizler gelişimlerimizi sürdürürken; eğitim programımız çerçevesinde tüm gelişim alanlarımız desteklenir.

➤Bizler de yarının duyarlı, bağımsız, girişken, mutlu bireyleri ve kendimiz olma yolunda keyif alarak ilerleriz.

Beslenme ve Güvenlik